Devletin diğer adı SETA oldu

Dışişleri Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevine Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı’ndan (SETA) iki isim getirildi.

Zahid Sobacı

MİT Başkanı İbrahim Kalın, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Başkan yardımcısı Çağatay Özdemir, TRT Genel Müdürü Zahid Sobacı, Merkez Başkan Yardımcısı Hatice Karahan, Cezayir Büyükelçisi Mücahit Küçükyılmaz da SETA kökenli.

Nuh Yılmaz

Dışişleri Bakan Yardımcısı Nuh Yılmaz, SETA’nın Washington Genel Müdürlüğü’nü yapıyordu.

Burhanettin Duran

Diğer isim Burhanettin Duran da SETA’da Genel Koordinatör olarak çalıştı. SETA İstanbul’un Genel Koordinatörlüğünü yürüten Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı görevinde bulunuyor. 

Çağatay Özdemir

İletişim Başkanlığı Başkan Yardımcısı Çağatay Özdemir de SETA yönetiminde yer aldı. İletişim Başkanlığı İstanbul Bölge Müdürü olan Metin Erol da SETA vakfında araştırma asistanı olarak görev yaptı.

KALIN SETA KURUCUSU

Millî İstihbarat Teşkilatı Başkanı İbrahim Kalın da 2005-2009 yılları arasında SETA’nın kurucu başkanlığını yaptı.

SETA’da görevli Zahid Sobacı ise halen TRT Genel Müdürlüğünü yürütüyor. TRT Yönetim Kurulu üyeleri Meryem Atlas Çetin ve  Veysel Kurt da SETA araştırmacıları arasında yer aldı. Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Hatice Karahan SETA’da ekonomi araştırmaları yapan isimler arasındaydı.

Basın İlan Kurumu Genel Kurulu’nda görev yapan İsmail Çağlar ise, SETA Toplum ve Medya Araştırmaları Direktörü olarak görev yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir